Opinie o Footballfan w Okazje.info
Pobieranie danych...
Odwiedź naszą hurtownię

Kolejny gol Messiego – czy zostanie królem strzelców?

Leo Messi nie bez powodu jest zaliczany do grona najlepszych piłkarzy na świecie. Gdy ten utalentowany napastnik wchodzi na murawę, możemy mieć pewność, że będziemy świadkami pięknych goli. W meczu 28 kolejki Primera Division Messi ustrzelił aż dwa gole, umacniając swoją pozycję lidera w klasyfikacji króla strzelców. Przyjrzyjmy się bliżej temu spotkaniu.

Mecz między Barceloną, a Valencią odbył się na stadionie Camp Nou, na którym Valencia wygrała 2 z 3 poprzednich meczów. Barcelona była więc pod ogromną presją. Przyczynił się też do tego poprzedni mecz z Deportivo La Coruna, który zakończył się porażką Barcy. Katalończycy nie mogli dopuścić do kolejnej przegranej i straty punktów.

Szkoleniowiec Blaugrany zdecydował się na odważne ustawienie 3-4-3, w którym Barcelona przeważała, ale też narażała się na bardzo szybkie kontry. Po jednej z nich doszło do sytuacji sam na sam między bramkarzem, Munirem El Haddadi. Sytuacja zakończyła się rzutem rożnym, po którym Eliaquim Mangala strzałem z główki zdobył pierwszą bramkę dla Valencii. Zawodnik jednak nie wytrwał na murawie do końca spotkania i już w pierwszej połowie decyzją sędziego musiał zejść z boiska. Został ukarany za złapanie w polu karnym Luisa Suareza za koszulkę. Po strzelonym golu Valencii Barca nie czekała długo na odpowiedź i kilka minut później skutecznie do bramki strzelił Luis Suarez. W pierwszej połowie także Messi strzelił bramkę i tym samym Barcelona zdobyła przewagę nad przeciwnikiem. Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się wynikiem 2:2. Wynik wyrównał Munir El Haddadi w doliczonym czasie.

Pierwsza połowa nie zakończyła się dla FC Barcelony pomyślnym wynikiem, dlatego Katalończycy od razu przystąpili do ataku. W 53 minucie bramkę zdobył Leo Messi. Dzięki asyście Mascherano Messi mógł po raz 25 cieszyć się ze strzelonej bramki w tym sezonie. Na chwilę obecną gwiazda Barcelony ma o 3 gole więcej od Luisa Suareza i o 6 od piłkarza Realu – Cristiano Ronaldo. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2. Ostatnią bramkę dla Barcelony strzelił Andre Gomes.

Leo Messi ma bardzo duże szanse na pozostanie królem strzelców, ale do końca sezonu jeszcze pozostało trochę czasu, więc musimy poczekać na ostateczny wynik. Na pewno wszyscy fani tego piłkarza, zarówno młodsi, jak i starsi, będą mu kibicować. Messi jest autorytetem dla wielu osób rozpoczynających swoją przygodę z piłką nożną. Jest mnóstwo dzieci, które w swoich pokojach zawieszają plakat napastnika i marzą, by w przyszłości osiągnąć taki sam sukces. W związku z tym chcielibyśmy zaprezentować gadżety piłkarskie dla dzieci nawiązujące do tego katalońskiego klubu.

Dla małego kibica świetnie sprawdzi się odzież piłkarska dla dzieci. W naszym asortymencie możecie znaleźć t-shirty z herbem Barcelony, spodenki lub komplety.